1000 Girls, 1000 Futures - dla dziewcząt, które myślą o przyszłości

Zapraszamy dziewczęta - harcerki, wędrowniczki, młode instruktorki w wieku 13-19 lat, które są uczennicami szkół średnich, porozumiewają się po angielsku i interesują się naukami ścisłymi do udziału w programie Nowojorskiej Akademii Nauk „1000 Girls, 1000 Futures”. Udział członkiń Związku Harcerstwa Polskiego w programie jest możliwy dzięki współpracy ZHP z Girl Scouts of the USA. Zgłoszenia należy przesyłać online do poniedziałku 31 października (23:59).

Celem programu 1000 Girls, 1000 Futures jest zmierzenie się z jednym z największych wyzwań współczesnego świata, jakim jest utrzymanie kobiet w obszarze STEM.

Czym jest STEM? Science, Technology, Engineering, Mathematics. Nauka, technologia, inżynieria i matematyka. Jeśli interesujesz się tymi dziedzinami, lubisz matematykę, chemię, fizykę lub informatykę i zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystać swoje zainteresowania w przyszłości, albo już wiesz, że karierę zawodową chciałabyś związać na przykład z badaniami naukowymi, branżą technologiczną, przemysłem, chcesz się rozwijać i potrzebujesz wskazówek, to ten program jest właśnie dla Ciebie.

Więcej informacji:

Do pobrania: